Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O piaskowaniu

Piaskowanie jest najczęściej stosowane jako uzupełnienie skalingu. Zabieg ten polega na usuwaniu szkodliwego osadu oraz przebarwień z powierzchni zębów przy pomocy strumienia tlenku aluminium, powietrza, wody i proszku abrazyjnego. Wysokie ciśnienie strumienia pozwala usunąć osad po kawie, herbacie i papierosach oraz miejscowe przebarwienia.

Piaskowanie to nie tylko zabieg estetyczny, usuwając osady z zębów, często z trudno dostępnych miejsc, do których trudno dotrzeć podczas codziennego szczotkowania, przeciwdziała się rozwojowi szkodliwych bakterii.

Należy pamiętać, iż efekt piaskowania można utrzymać przez dłuższy czas wtedy, gdy regularnie i prawidłowo przeprowadzamy higienę jamy ustnej.

Wskazania

  • Zabiegowi piaskowania szczególnie często powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące regularnie kawę i herbatę.
  • Częstsze piaskowanie zaleca się także po założeniu aparatu ortodontycznego.
Technologia
Piaskarka EMS
Piaskarka EMS

Piaskarka EMS to rodzaj piaskarki abrazyjnej z płaszczem wodnym. Strumień tlenku aluminium, powietrza i wody opracowuje twarde tkanki struktury zęba. Urządzenie używane jest wraz z proszkiem abrazyjnym. Precyzyjny strumień proszku i powietrza zostaje otoczony strumieniem podgrzanej wody zmniejszając zapylenie i zabrudzenie proszkiem pola zabiegowego.

Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00