Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O skalingu

Skaling to bezbolesny* zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się na powierzchniach koron zębów za pomocą urządzeń ultradźwiękowych. Zabieg wieńczy polerowanie wszystkich czyszczonych powierzchni, co pozwala zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów.

Skaling ultradźwiękowy bardzo dokładnie usuwa kamień nazębny nie naruszając tym samym dziąseł i jest delikatniejszy od ręcznego kruszenia kamienia. Usługa czyszczenia zębów w zależności od rodzaju złogów nazębnych może składać się również z zabiegu piaskowania i lakierowania. Wszystkie czynności wykonywane są podczas jednej wizyty, co zapewnia komfort i oszczędność czasu pacjenta.

*W przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból. W takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe.

Wskazania

  • Bardzo dokładne usunięcie kamienia nazębnego,
  • przygotowanie zębów do lakierowania (fluoryzacja),
  • przygotowanie zębów do zabiegu wybielania,
  • usunięcie zewnętrzno-pochodnych przebarwień koron zębów.
Technologia
Skaler EMS
Skaler EMS

Skaler EMS jest niezależnym, wolnostojącym unitem ultradźwiękowym. Funkcjonalność użytkowania urządzenia, szeroki zakres zastosowań, estetyka wykonania tworzą najwyższej jakości skaler ultradźwiękowy, niezbędny w nowoczesnej praktyce stomatologicznej. Urządzenie stosuje się w terapii schorzeń periodontologicznych, w zabiegach skalingu, w endodoncji i w stomatologii zachowawczej.

Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00