Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe jest stosowane wtedy gdy zniszczenie tkanek twardych jest na tyle duże, że dochodzi do zapalenia miazgi (nerwów). Polega na leczeniu zakażeń tkanek miękkich.

Jama ustna jest siedliskiem milionów bakterii, a ślina i wilgoć są idealnymi warunkami ich rozwoju. Izolując zęby koferdamem (cienki arkusz naturalnej gumy używany do izolacji zębów) zapobiega się dostaniu bakterii do miejsca objętego zabiegiem. Zabieg leczenia polega na mechanicznym i chemicznym oczyszczaniu i poszerzaniu kanałów korzeniowych na całej ich długości.

Leczenie kanałowe polega na mechanicznym i chemicznym oczyszczaniu i poszerzaniu kanałów korzeniowych na całej ich długości w celu usunięcia chorej miazgi z kanałów korzeniowych. Każdy zabieg jest zakończony wypełnieniem kanałów materiałem gutaperkowym mającym za zadanie zamknięcie drogi dla bakterii i zapobieganie ponownej infekcji korzeni.

W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków endodontycznych stosowany jest mikroskop.

Technologia
Mikrosilnik Dentsply X-SMART
Mikrosilnik Dentsply X-SMART

X-SMART to prosty, ale jednocześnie niezawodny mikromotor enodontyczny, który doskonale zdaje egzamin w każdej praktyce stomatologicznej. Kątnica dająca się szybko podłączyć do mikromotora, ustawiana w 6 różnych pozycjach. Kompaktowa budowa, lekkość, łatwość użytkowania to główne zalety mikromotora X-SMART. Zasilany akumulatorami, wyposażony w duży wyświetlacz LCD ułatwiający dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

Gutaperka na ciepło SENDOLINE
Gutaperka na ciepło SENDOLINE

Bezprzewodowy system Perfect Endo E&Q wypełniania kanału gutaperka na ciepło – SENDOLINE. Łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełnienia kanału gutaperką.
Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych. Zalety systemu Perfect Endo E&Q: „Unikalne, wydajne, lekkie, bezprzewodowe urządzenie, łatwe do przenoszenia i przestawiania w gabinecie. Dwa systemy w jednym urządzeniu. Gwarancja łatwego i szybkiego (Easy & Quick E&Q) wypełnienia kanału. Trójwymiarowe wypełnienie kanału łącznie z kanałami lateralnymi oraz kontrolą części wierzchołkowej.

Znieczulenie komputerowe The Wand Plus
Znieczulenie komputerowe The Wand Plus

W trakcie aplikacji za pomocą systemu The Wand Plus utrzymywana i kontrolowana jest fizjologiczna prędkość deponowania anestetyku, co zapewnia efektywne i bezpieczne znieczulenie a jednocześnie zapobiega destrukcji tkanek miękkich. Diody na obudowie urządzenia informują o prędkości podawania znieczulenia, co pozwala lekarzowi na bieżąco modyfikować procedurę. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w sytuacji, gdy ciśnienie jest zbyt duże The Wand uniemożliwia kontynuację aplikacji. Dodatkowo podczas wykonywania znieczulenia lekarz może słuchać instrukcji głosowych (emitowanych na bieżąco z urządzenia), które ułatwiają posługiwanie się systemem The Wand Plus.

Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00