Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O implantach

Implanty zębowe są używane nie tylko w celu uzupełnienia braków. Niewielkie tytanowe śruby stanowią prawdziwy cud w medycynie. W przypadku, gdy uśmiech zaczyna wyglądać staro, brakuje kilku zębów lub stare protezy zębowe stwarzają coraz więcej problemów, możesz cofnąć czas i Twój uśmiech będzie znowu wyglądać młodo. Pojedyncze implanty zębowe są wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem. Niezależnie od tego czy w łuku zębowym brakuje jednego czy kilku zębów: każdy ząb jest indywidualnie zastępowany, przywracając oryginalny stan uzębienia. Jeżeli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, możesz zdecydować o założeniu mostu zamocowanego na implantach. W tym przypadku nowe korony filarowe są łączone ze sobą przęsłem i w zależności od rozległości braku – są podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie zwożonej z dwóch lub większej liczby implantów.

Po precyzyjnym zaplanowaniu nowe korzenie zębowe są zazwyczaj umieszczane w szczęce podczas pojedynczego zabiegu. Tymczasowa proteza uzupełnia brak w czasie fazy gojenia. Docelowe korony lub most są mocowane na stałe na implantach po zakończonym okresie gojenia.

To Twój wybór: klasyczny most czy implanty?

Jedną z możliwych alternatyw dla implantów jest klasyczny most. Jednakże zęby będące w sąsiedztwie braku muszą zostać wykorzystane w celu utrzymania mostu. Stanowią one podstaw´ i mocowanie dla koron filarowych mostu. Jest to szkoda w przypadku, gdy zęby są całkowicie zdrowe. Proces szlifowania oznacza nieodwracalną utratę ochronnej warstwy szkliwa i zęby stają się bardziej obciążone. W wielu przypadkach skraca to ich średnią długość życia. W przypadku, gdy brak zębów jest w bocznym odcinku i nie jest ograniczony zębem własnym (brak skrzydłowy) – dentysta może alternatywnie zaoferować uzupełnienie braku ruchomą protezą częściową. Podobnie może być w przypadku, gdy przestrzeń po brakujących zębach będzie zbyt duża dla klasycznego mostu. Prosta, ruchoma proteza częściowa jest utrzymywana na zębach własnych za pomocą metalowych klamer. Metalowe klamry oraz tworzywo akrylowe protezy podpierają się także na dziąsłach i kości, jednak klamry mogą po pewnym czasie zniszczyć utrzymujący je ząb. Wysokiej jakości protezy częściowe mogą być również przymocowane do naturalnych zębów za pomocą specjalnych zamków i zatrzasków. Oznacza to jednak, i˝ zęby muszą być oszlifowane i zaopatrzone koronami podobnie jak w moście klasycznym.

Implanty: najlepsze rozwiązanie – w każdym przypadku

Wszystkie powyższe rozwiązania protetyczne nie są konieczne, gdy zdecydujesz się na implanty. Niewielkie tytanowe śruby są sztucznymi korzeniami, które w sposób niewidoczny i bezpieczny podpierają Twoje nowe korony. Nie trzeba szlifować zdrowych zębów i pokrywać ich koronami, nie będziesz też musiał się martwić o klamry. Twoje nowe zęby oparte na implantach będą nie do odróżnienia od Twoich naturalnych zębów. Jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło.

Zabiegi
Uzupełnienie na pojedynczych implantach
Uzupełnienie na pojedynczych implantach
Most oparty na implantach
Most oparty na implantach
Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00