Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O implantach

Każdy może stracić ząb. Często wystarcza kilka sekund: uprawiasz sport i ząb znika, tak po prostu. Szok, ale już nigdy więcej wielka tragedia. Implanty rozwiązują problem w sposób naturalny i niewidoczny.

W miejscu, gdzie w szczęce występował naturalny ząb stomatolog umieszcza niewielki, wysoce zaawansowany technicznie korzeń. Zwykle nie zajmuje to więcej czasu niż standardowe leczenie. Tymczasowa odbudowa protetyczna uzupełnia brakujący ząb na czas gojenia. Potem na stałe zamocowana zostanie docelowa korona zębowa. Wraz z nowym korzeniem jest ona solidnie i trwale umocowana w szczęce, dając identyczne odczucie jak Twoje naturalne zęby.

To Twój wybór: klasyczny most czy implant?

Alternatywnym sposobem uzupełnienia brakującego zęba może być most mocowany na stałe. Wymaga to jednak szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących z brakiem zębowym. Są one filarami mostu i stanowią dla niego podporę. Most opiera się koronami na zębach filarowych, a brakujący ząb odbudowany jest tzw. przęsłem mostu. Jest on wystarczająco blisko dziąsła i kości, aby wygląda jak naturalny ząb. Jednak nie obciąża on kości szczeki tak jak w przypadku zęba naturalnego.

Z tego powodu po jakimś czasie kość ulega zanikowi, podobnie jak mięsień, który stopniowo zanika, gdy nie jest używany. To waśnie dlatego elementy mostu są często wyraźnie widoczne kiedy ludzie śmieją się lub rozmawiają.

Co zrobić w przypadku, gdy brak jest także jednego z zębów filarowych, ponieważ brakujące zęby znajdują się w odcinku bocznym, na końcu łuków zębowych? Lub może ząb sąsiadujący z brakiem przekroczył swoją żywotność i jest nieodpowiedni jako oparcie dla mostu?

Wtedy możliwe jest zastosowanie ruchomej protezy częściowej, wymagającej zaczepów w postaci niewielkich, metalowych klamer, które są zamocowane na sąsiadujących zębach.
Jednakże, po pewnym czasie metalowe klamry mogą spowodować przeciążenie zębów, na których są one zamocowane, co może być przyczyną utraty kolejnych zębów.

Tak jednak nie musi być – możesz mieć implanty.

Implanty: najlepsze rozwiązanie – w każdym przypadku!

Korona oparta na implancie nie wymaga klamer utrzymujących. Nie ma konieczności niszczenia żadnego z zębów poprzez ich szlifowanie. Implant zachowuje równie˝ naturalny kształt kości szczeki. Implanty Friadent imitują anatomię naturalnych korzeni zębowych, tak więc kość oraz dziąsło są prawidłowo obciążone i ukształtowane. Nikt nie zauważy równicy nawet Ty. Twój nowy ząb jest użytkowany dokładnie tak samo jak naturalne zęby sąsiednie. Dbasz o niego także w identyczny sposób i zostanie on na swoim miejscu – nawet jeżeli zamierzasz kontynuować uprawianie sportu.

Zabiegi
Korona porcelanowa oparta na implancie
Korona porcelanowa oparta na implancie
Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00