Loader
Zadzwoń i umów się +48 798 313 720

O implantach

Czy w ogóle nie masz zębów w żuchwie lub szczęce?

Z implantami znów będziesz mógł się uśmiechać. Wystarczy zaledwie od dwóch do czterech nowych korzeni, aby zapewnić stabilne utrzymanie dla protezy całkowitej. Natomiast most całkowity (uzupełnienie nieruchome) może być już przymocowany na sześciu implantach. Da Ci to wysokie poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, ponieważ nic już nie ulegnie nagle poluzowaniu.

Nigdy więcej przykrych niespodzianek. Twoja całkowita proteza zębowa jest przymocowana do implantów za pomocą specjalnego systemu zaczepów, skradającego się z dwóch komponentów. Jeden element jest na stałe przymocowany do implantu, jego odpowiednik jest częścią protezy. Elementy zatrzaskują się ze sobą i Twoja proteza jest sztywno zamocowana. Gdy istnieje konieczność czyszczenia protezy można ją w bardzo prosty sposób zdjąć, jak również założyć z powrotem. Jeśli chcesz mieć uzupełnienie przymocowane do implantów na stałe to musi być to most. Co najmniej sześć implantów w szczęce jest potrzebnych do wykonania tego typu pracy. Uzupełnienie tego typu jest wówczas tak silnie zamocowane i niepotrzebna jest już proteza akrylowa. Po dokładnym zaplanowaniu, nowe korzenie zębowe są zazwyczaj umieszczane w szczęce podczas jednego zabiegu. Po zakończeniu procesu gojenia są one całkowicie zintegrowane z kością i stają się integralną częścią szczęki. Oznacza to, że po stosunkowo krótkim czasie, elementy które utrzymują protezę całkowitą czy nowy most, mogą zostać zamocowane na miejscu. Często istnieje także możliwość przymocowania protezy do nowych korzeni podczas tego samego zabiegu, kiedy implanty są umieszczane w szczęce. Przychodzisz na umówione spotkanie do gabinetu, a kilka godzin później wychodzisz z pięknymi zębami.

Na implanty nigdy nie jest za późno

Z trzecim kompletem zębów opartych na implantach będziesz mógł jeść, rozmawiać i śmiać się jak gdybyś miał swoje naturalne zęby. Implanty dadzą Ci perfekcyjną, naturalną ochronę, co nie jest możliwe w przypadku klasycznej protetyki. Nawet jeśli posiadasz jeszcze swoje naturalne zęby, często są one nieodpowiednie do trwałego i stabilnego zamocowania protezy Jest ona oparta jedynie na dziąsłach i kości szczęki i w idealnym przypadku umożliwia utrzymanie poprzez zassanie się do błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Jednakże, ze względu na to, że kość szczękowa bez obciążenia po pewnym czasie ulega zanikowi, podobnie jak nieużywany mięsień, efekt zassania z biegiem czasu staje się coraz słabszy.

Kiedy trzeci komplet zębów staje się Twoją drugą naturą

Wszystkie te przykrości ominą Cię jeśli zdecydujesz się na implanty. Sztuczne korzenie zębowe w bezpieczny sposób mocują protezę do szczęki – i można to zrobić niezależnie od wieku pacjenta i niemalże w każdej sytuacji. Twój dentysta może zachować ostatnie z Twoich naturalnych zębów i zintegrować je z protezą jako podpory. Jeżeli przez dłuższy czas nosiłeś protezę całkowita, Twoja kość szczękowa może być zbyt cienka i zbyt wąska, żeby zaakceptować implanty.

W takim przypadku Twój dentysta lub chirurg specjalizujący się w implantologii może delikatnie rozbudować kościec szczęki. Dokonuje się tego przy pomocy kości z Twojego organizmu lub z użyciem naturalnych materiałów kościozastępczych. Jednodniowy zabieg może zostać przeprowadzony bez bólu i szybko zapomniany przez Pacjenta. Jakość życia zostaje ulepszona w sposób trwały. Przy właściwej ochronie oryginalne implanty Friadent mają wszelkie właściwości, aby trwać w postaci nowych korzeni zębowych do końca Twojego życia. Z nowymi implantami nie ukrywaj więcej swojego uśmiechu, ale ciesz się aktywnie i bez zażenowania milszą stronę życia.

Zabiegi
Proteza całkowita utrzymywana na belce opartej na 4 implantach w żuchwie.
Proteza całkowita utrzymywana na belce opartej na 4 implantach w żuchwie.
Most zamocowany na stałe na 6 implantach w szczęce.
Most zamocowany na stałe na 6 implantach w szczęce.
Zadzwoń
i umów się
Fax: +48 61 848 83 64
Godziny otwarcia

Pon.: 8 00 - 18 00

Wt.: 8 00 - 18 00

Śr.: 8 00 - 18 00

Czw.: 8 00 - 18 00

Pt.: 8 00 - 18 00

Sob.: 00 - 00